Merhaba arkadaşlar,

Internet Download Manager'i kurduktan yada güncelledikten sonra bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Sebebi Chrome'a IDM'nin uzantasının kurulamaması yada güncellenememesi. Çözümü basit, aşağıda ki adımları dikkatlice uygulayın.

Hata:

Çözümü:

Adım 1: IDM'nin yüklü olduğu dizine gidin. Varsayılan: "C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager" yada resimde ki gibi Internet Download Manager'in masaüstü ikonuna sağ tıklayarak "Dosya Konumunu Aç" diyin.

Adım 2: IDM'nin yüklü olduğu dizinde "IDMGCExt.crx" dosyasını bulun. Not: Bilgisayarınızda dosyaların uzantıları gözükmüyorsa nasıl görünür yapacağınıza dair bir konu paylaşmıştık görmek için buraya tıklayın.

Adım 3: Chrome'u açın ve en sağ kısımdan menü tuşuna "" tıklayarak menüyü açın ve ayarlara girin.

Adım 4:
Açılan sayfada sağ kısımdan "Uzantılar" menüsünü bulun ve tıklayarak uzantılar bölümüne gidin. Chrome üzerine yüklü olan tüm uzantılarımız burada eğer bu sayfada "IDM Integration Module" uzantısını görürseniz çöp tenekesi işaretine "" tıklayarak silin, eğer yoksa sorun yok demektir sırada ki adıma geçin.

Adım 5: Daha önce bulduğumuz "IDMGCExt.crx" dosyasını klasörden sürükleyerek alıp Chrome uzantılar sayfasına bırakın.

Adım 6: "IDM Integration Module eklensin mi?" diye gelen pencereyi "Uzantı Ekle" diyerek onaylayıp geçin.

Adım 7: IDM uzantımızı başarı ile ekledik geriye sadece son bir ayar kaldı. Uzantılar sayfasında gözüken "IDM Integration Module"ün hemen altında ki "Dosya URL'lerine erişime izin ver" seçeneğini tikleyin. İşlem tamam.

Sorun çözülmüştür. Geçmiş olsun.